Proficiency Kursu

PROFICIENCY (Yeterlilik) Sınavları şirketler veya Üniversiteler tarafından verilebilir. Proficiency sinavları üniversiteler tarafından verildiğinde hedef öğrencinin hazırlık sınıfını okumadan derslerine doğrudan devam edip edemiyeceğini belirlemektir. Öğrenci hazırlık sınıfını okumuş ise, proficiency sınavının gayesi öğrencinin hazırlık dönemini başarı ile tamamlayıp tamamlamadığını belirlemektir.

PROFICIENCY ne zaman verilir?
Genellikle Eylül’un ikinci haftası ile Ekim’in ikinci haftaları arasında yapılan Procifiency (Yeterlilik) Testlerinin tarihleri Üniversiteler tarafindan belirlenir.
PROFICIENCY sınavının içeriği nedir?
Procifiency sınavları içeriği üniversiteden üniversiteye değişmekle birlikte Dil Bilgisi (Grammer), Kelime Bilgisi (Vocabulary), Okuduğunu Anlama (Reading Comprehension), Dinlediğini Anlama (Listenining Comprehension ve Yazma (Composition) Bölümlerinden oluşmaktadır.

CLA'de PROFICIENCY Eğitimi

Proficiency sınavlarına hazırlık programımızda dil bilgisi ve dinlediğini anlama bölümleri genellikle Türk öğretmenlerimiz, okuduğunu anlama ve yazma bölümleri de yabancı öğretmenlerimiz tarafindan uygulanmaktadır. Proficiency Sınavına hazırlık programımızda öğrencilerimiz genel hazırlıkla birlikte devamlı olarak testler çözmek sureti ile sınava hazırlanmaktadırlar.

Okuduğunu Anlama : Yabancı bir öğretmen tarafından öğretilen bu bölümde Poficiency Sınavının hedefi okuma parcalarının anlaşılması, kelime haznesinin ve okuma tekniklerinin geliştirilmesidir.
Yazma: Proficiency Sınavında öğrencinin kompozisyon, yazma becerileri de test edilmektedir. Bu bölümde öğrencilerimize yazma teknikleri öğretilecektir. Bu teste hazırlık için öğrenciye bol bol yazma ödevleri verilerek Proficiency testine hazırlanacaktır.
Dinlediğini Anlama: Türk öğretmenlerimiz tarafından öğretilen bu bölümde Procifiency Sınavının hedefi öğrencilerin Ingilizce dinleme becerilerini geliştirmek, İngilizce olarak dinlenen parça ile ilgili soruları cevaplandırmaktır.
Dil Bilgisi: Genelde bir Türk öğretmen tarafından öğretilen bu bölüm de genel Gramer kuralları öğrencilere öğretilecek, verilen ödevlerle de öğretim pekiştirilecektir.

Canadian Language Academy'de proficiency programları
Kur süreleri, programların yoğunluğuna bağlı olarak 1,5 ile 3 Ay arasında değişir. Bu sistemde bir kur 100 Ders saati sürer. Hafta içi sabah (* Ekonomik ve hızlandırılmış program.), hafta içi öğleden sonra( * Ekonomik Program), hafta içi akşam, hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 6  farklı program uygulaması mevcuttur. Haftada 8 dersin uygulandığı bu programlarda hiç İngilizce veya fransızca bilmeyen bir öğrenci, 12 ayda ileri düzeyi tamamlama şansına sahiptir.


HAFTA İÇİ DERS PROGRAMI

Günler

Ders Saatleri

Günlük Saat

Haftalık Saat

Toplam Saat

Kur Süresi

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe
( * Ekonomik ve hızlandırılmış program.Hafta İçi Sabah)

10:00 - 13:30

4 Ders

16 Ders

100 Ders

1.5 Ay

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe
( * Ekonomik ve hızlandırılmış program.Hafta İçi Öğlen)

14,00-17,30

4 Ders

16 Ders

1,5 Ay

Pazartesi-Çarşamba Grubu

Salı-Perşembe Grubu

18:45 - 22:30

4 Ders

8 Ders

3 Ay

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe
( Ekonomik ve hızlandırılmış program.Hafta İçi Akşam)

19:00 - 21:30

3 Ders

6 Ders

2 Ay

Hafta sonu öğrencilerine mümkün olduğunca hafta içi aktivitelerimize katılmaları tavsiye edilir.


HAFTA SONU DERS PROGRAMI

Günler

Ders Saatleri

Günlük Saat

Haftalık Saat

Toplam Saat

Kur Süresi

Cumartesi, Pazar

09:30 - 13:00

4 Ders

8 Ders

100 Ders

3 Ay

Cumartesi, Pazar

13.30 - 17:00

4 Ders

8 Ders

Cumartesi, Pazar

17:30 - 21:00

4 Ders

8 Ders

  • Kitaplar hariç Tüm Eğitim Materyalleri ücretsizdir.
  • Tüm Ücretlerimize KDV dahil değildir.

 

E-mail: info@clacanada.com