Kanada'da Yaz Okulu ve Kamp Basvurusu

Yaz okulları, öğrencilere haftada 15-20 saat arasında İngilizce eğitiminin yanı sıra öğleden sonraları ve haftasonları için önceden belirlenmiş bir planda aktivite ve gezi olanağı sağlar.

Yaz okullarına gicecek olan öğrenciler için en ilginç deneyimlerden biri de Kanada'dır. Kanada'nın dünyaca meşhur doğal güzellikleri ve mğkemmel planlanmış şehirleri, gidenlerde hep bambaşka duygular uyandırmıştır. Kanada'da yaz okullarımız mükemmel bir dil eğitimini, birbirinden zevkli ve eğlenceli aktivite ve gezilerle birleştiriyorlar.

Türk öğrenci oranının oldukça az olduğu Kanada, bu anlamda da büyük bir avantaj olarak değerlendirilebilir

Yaz okullarına bireysel katılım sağlanabileceği gibi grup halinde de katılım mümkündür. 

Kanada’nın farklı şehirlerinde yer alan okullarda düzenlenen programlar genellikle paket programlar şeklindedir ve bu öğrenciye farklı planlar seçme imkanı sağlar.

Öğrenciler konaklama (yurtta veya aile yanında), ders saati, aktivite (spor, güzel sanatlar, oyunlar vs), geziler ve yemek planı konusunda karar verebilir, kendi isteklerine uygun programlar yaratabilirler.

Yaz okulu programları için farklı yaş aralıkları vardır. Öğrenciler belirtilen ders, aktivite ve gezilere kendi yaş grubu ile katılırlar. İstenirse bu tip programlara aile bireyleriyle birlikte de katılınabilir. Bu durumda anne veya baba da kendi seviyesine uygun bir sınıfta ders alabilir ve aktivitelere katılabilir ya da sadece öğrenciye eşlik edebilir.

En az bir en fazla sekiz hafta olarak düzenlenen yaz programlarına istenilen sürede katılmak mümkündür

Gerek Kanada'da yaz okulları ve kampları için bizimle temasa geçiniz.

E-mail: info@clacanada.com